Czym jest ekstrakt z pestek grejpfruta?

Grejpfrut jest owocem, którego niechętnie jemy ze względu na jego gorzki smak. Ale jest dobry powód, dla którego dietetycy go polecają. Może nie smakuje dobrze, ale ma wiele zalet zdrowotnych, choć czasami trzeba być ostrożnym, także wtedy, kiedy stosujemy ekstrakt z pestek grejpfruta.

Jakie właściwości i składniki ma ekstrakt?

Ekstrakt z pestek grejpfruta to formuła wolna od barwników i wypełniaczy. Dostarcza on organizmowi cennych przeciwutleniaczy oraz zwalcza wolne rodniki i zmniejsza stres oksydacyjny. Jest bogaty w witaminy. Zawiera on głównie:

  • witaminę C,
  • witaminę B,
  • witaminę PP,
  • potas,
  • wapń,
  • fosfor.

Warto podkreślić, że ekstrakt z pestek grejpfruta ma działanie antyoksydacyjne. Oznacza to, że niszczy on wolne rodniki, które mogą powodować choroby serca, starzenie się komórek ciała i powstawanie nowotworów. Zmniejsza to ryzyko powstawania kamieni nerkowych. Ekstrakt ten ma właściwości hipoglikemiczne. W ten sposób obniża poziom cukru we krwi, co jest szczególnie ważne dla diabetyków.

Działanie przeciwbakteryjne

Obecnie ekstrakt z grejpfruta jest uważany za silny przeciwutleniacz, jak również za silny antybiotyk przeciwko bakteriom, wirusom i grzybom. Ma właściwości antyseptyczne i dlatego może być stosowany jako płyn do płukania jamy ustnej. Może on pomóc w walce z różnymi drobnoustrojami.

Ekstrakt z pestek grejpfruta w walce z przeziębieniami

Jeśli chcemy uniknąć przeziębień i grypy, zwłaszcza jesienią i zimą, to warto postawić na witaminę C w ekstraktach z nasion. Potrzebujemy również witamin z grupy B, wapnia i fosforu, które w bardzo dużym stężeniu znajdują się w ekstrakcie. Wszystkie one doskonale działają na wzmocnienie układu odpornościowego i poprawę samopoczucia. Jednakże, jeśli mamy przeziębienie lub walczymy z pewnymi infekcjami, zwiększmy swoją dawkę.

Zastosowanie w diecie

Może również pomóc w zapobieganiu problemom w układzie trawiennym. Stosowany przy posiłkach, może zmniejszać zaparcia i gazy oraz pomagać w leczeniu wrzodów dwunastnicy i żołądka. Ale warto mieć na uwadze także to, że zabieg z ekstraktem z pestek grejpfruta nie powinien trwać zbyt długo. W zależności od choroby, którą mamy, ekstrakt może być stosowany maksymalnie przez 3 tygodnie do miesiąca. Z tego powodu ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją stosowania leków i skonsultować się z lekarzem w sprawie stosowania każdego z nich, jeżeli stosujemy ekstrakt z grejpfruta.

Jedzenie Racool_studio - pl.freepik.com